החוק להסדר התדיינויות

ביולי 2016 נכנס לתוקף החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה- 2014. החל ממועד זה  זוגות המעוניינים   להתגרש ו/או להתדיין בנושאי משפחה אחרים, המנויים בחוק להסדר התדיינויות, מחוייבים לפתוח "בקשה ליישוב סכסוך" ולהשתתף באחת או יותר פגישות  ביחידת הסיוע.  

הפגישות מכונות גם "פגישת מהו"ת (מידע, היכרות ותיאום)". מדובר בהליך המחוייב על פי חוק הן בבתי הדין הרבניים והן בבתי המשפט לענייני משפחה.

הפגישה הראשנה הינה חובה.

מטרת הפגישות היא  לתת לבני הזוג מידע  על מגוון האפשרויות הקיימות    ליישוב המחלוקת בדרכי שלום ומחוץ לאולם הדיונים.

המידע שימסר יהיה לגבי האפשרות לטיפול אישי או זוגי,  גישור, גירושין בשיתוף פעולה, תיאום הורי וכו' כמו"כ ימסר מידע לגבי היתרונות של פתירת הסכסוך מחוץ לאולם הדיונים כאשר בדרך כלל הליך משפטי במסגרת הערכאות המשפטיות כרוך במשאבים רבים: זמן, כסף וכוחות נפש.

החוק נועד כדי לאפשר לבני הזוג  למצות את כל האפשרויות להגעה להסכמות בעצמם, במקום שגורלם ועתידם ועתיד ילדיהם  יוכרע ע"י גורם שיפוטי ובהליך יקר, כואב ומתיש נפשית להם ולילדיהם.

אתם מוזמנים ליצור  קשר, עוד לפני פתיחת הליך ליישוב סכסוך, כדי לקבל  את כל המידע הנחוץ וכדי לנסות להגיע להסכמות  ולייתר את הצורך בדיונים  ולחסוך זמן אנרגיה וכסף. השאירו את פרטיכם ועו"ד אסתי וייסלר תיצור עימכם קשר בהקדם.

אין באמור להוות תחליף ליעוץ משפטי

השארת תגובה