חתונת קורונה

כחלק בלתי נפרד מהשלכות משבר COVID-19 קיום אירועים קיבל תפנית של 180 מעלות.

במקום לחגוג בטרקלינים,  האירועים הוצאו למרחב הפתוח ובמקום לחשב עלות אירוע בהתאם למספר המוזמנים בעלי האירוע נאלצים להתאים את מספר האורחים בהתאם להוראות הממשלה ככה נוצר המושג "חתונת קורונה".

ולמציאות הזו יש גם השלכות כלכליות ומשפטיות.

למי שמסתכל על הדברים מבחוץ נראה שהנה אנחנו בפתחה של מהפיכה שיש בה בשורה למיתון בהוצאות, כי אם חתונת קורונה נחגגת בחיק המשפחה הקרובה אז כולם בטוחים שאוטומטית ההוצאות יורדות. אבל , המציאות הפוכה מכך ובפועל העלויות גבוהות ממה שניתן לשער.

ותיכף תבינו למה.

ייצוג בטוח עוד לפני הצעד הראשון

הסיבה הראשונה:

המקדמה ששולמה לאולם – מי שנאלץ היום לחגוג תחת כיפת השמים כבר שלשל סכום של לפחות אלפי שקלים  לכיסיו של בעל האולם המקורי, שבו היה האירוע אמור להתקיים. מבחינה משפטית הקורונה לא הוכרה נכון לעכשיו ככוח עליון המאפשר להפר חוזה. בנוסף, אין ספק שבתקופה שנאסר על קיום אירועים באולמות האירועים שהוזמנו לא יתקיימו באולם. בנסיבות אלו בעלי האירוע טוענים כי הם זכאים להשבת הכספים, אולם בלא מעט מקרים שהגיעו אלי בעלי האולם סרבו להשיב את הכספים ששולמו להם.

הסיבה השניה:

עלויות לוגיסטיות – התאמת שטח פתוח לאולם אירועים מאולתר מחייבת לשכור ולשנע ציוד הכרחי כמו שולחנות וכסאות.

הסיבה השלישית:

עיצוב – הסבת שטח פתוח לאולם אירועים דורשת השקעה בעיצוב ובתאורה. גם מי שלא תכנן להשקיע בעיצוב האירוע באולם נאלץ להתייחס לעיצוב השטח הפתוח ולשוות לו מראה של אירוע. מדובר בעיצוב של חופה- כי אין אפשרות להסתפק בחופה של האולם. יש צורך ביצירת מחיצות יש מעין בין גברים לנשים, יש צורך חיוני במתן תשומת לב לתאורה נאותה שתאפשר ראיה טובה במרחב הפתוח בתנאי לילה ואיך אפשר בלי פתרונות של  אוורור וצינון?

כל העלויות האלו שלא נדרשות בקיומו של אירוע במתחם מסודר הן בגדר צרכים אלמנטריים שעלותן בצידם.

בתפקידי כעו"ד לעסקים המייצגת גם אנשים פרטיים, ליבי נחמץ לשמוע את הויכוחים המתנהלים בין בעלי האולמות לבין ההורים ואני קוראת לשני הצדדים להגיע להסכמות שתאפשרנה לשמחה להתנהל ברוגע ובלי מתחים מיותרים.

האמור אינו מהווה יעוץ משפטי והשימוש בו הינו באחריות המשתמש

מחפשים עו”ד לעסקים קטנים? מוזמנים ליצור קשר עם עו”ד אסתי וייסלר שהיא עורכת דין לעסקים גדולים וקטנים.

רוצים כלים שמותאמים לעסק שלכם? השאירו פרטים ועו”ד אסתי וייסלר תחזור אליכם בהקדם.

השארת תגובה